View Single Post
  #319 (permalink)  
Vechi 07 feb 2010, 18:15:39
alexa.stan's Avatar
alexa.stan alexa.stan este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 96kg
Mesaje: 947
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexa Stan

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Buna Alexa.... am rasfoit un pic jurnalul tau si vreau sa te felicit pentru ce ti ai propus...si cum nici eu nu prea am prieteni ,deoarece sunt intr o alta tara si aici e mai greu sa mi fac prieteni,mai ales ca nu stiu foarte bine limba...asa ca daca ai nevoie de un prieten ...te astept in jurnalul meu.Pup
Buna Roxana,

Sunt fericita sa am noi prieteni aici.
Multumesc pentru felicitari. Sper sa si reusesc, sa slabesc, uite deja sunt in lupta asta de 2 ani fix. Acum in febroarie se fac 2 ani decand am inceput prina dieta.
O dieta recomandata de o colega. Principiul era sa am 3 mese principale si 2 gustari, si evident sa evit dulciurile, prajelile, si sucurile.
Pe vremea aia nu aveam cantar, asa ca nu stiu cate kg am slabit, dar de slabit am slabit cativa cm, s-au vazut pe pantaloni pe care ii aveam atunci. imi pare rau ca i-am aruncat, as fi vrut sa-i compar. Dar mai bine, decat sa ma gandesc ca as fi putut sa ajung la 100 .

M-a ajutat regimul acela sa-mi schimb comportamentul alimentar. pt ca eu ma obisnuisem, ca atunci cand lucrez sa pat doar cateva fructe si iaurt la birou, si acasa seara evident ca nu puteam sa rezist si mancam mult.

Mi-am pastrat obiceiul asta, dar porocesul a fost ori prea let ori nu am mai slabit in urmatoarele luni. apoi am gasit Sauth Beach, mi-a placut mult. L-am tinut cam 2 luni. adica 2 sapt prima faza iar apoi usor usor am trecut spre faza 2 si trei, dar evident ca nu s-au pastrat kg pierdute, sau cel putin asa cred.

Apoi, anul trecut pe zremea asta faceam mult sport, faceam zilnc zumba. am avut o tentativa si acum cateva zile, si vreau sa fac si acum. Dar parca nu-mi vine sa ma ridic din pat. Nu stiu de ce. .

Acum mi-am copiat Sarmana Maria de pe youtube, ca a aparut si pe acasa la 16.30 dar mereu o pierd, si toata ziulica am stat sa vad telenovela. As vrea ca urmatoarele episoade sa nu le mai vad din pat, ci de pe bicicleta . Sper sa reusesc sa ma mobilizez.

Te tin la curent.
__________________
Acum suntem doi, si invatam sa papam sanatos.


Jurnal Alexa.Stan
http://forum.slabute.ro/sunt-insarci...10-a-3639.html