Subiect: Jurnal Dayanna 2
View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 10:55:23
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Jurnal Dayanna 2

Citat:
Anterior postat de nicolae68daniela Vezi mesajul
Poate ai timp sa postezi aici ce combinatii sunt bune....si eu gresesc, uneori ma balonez, si ma deranjeaza. Eu folosesc la smootie-uri si seminte si imi pun de fenicul si chimen.

Bafta multa incontinuare si felicitari pentru tot ce faci pentru tine !
Citat:
Anterior postat de nicolae68daniela Vezi mesajul
Eu acum il folosesc asa crud, bag cateva feliute in blender cu alte fructe/legume si nu mai beau deloc cafea , ridica tensiunea si daca beau si cafea imi i-a inima la trap, asa ca folosesc doar ghimbir in ultima vreme.
Buna dimineata Daniela. Multumesc de gandurile bune. Era cazul sa incerc sa fac ceva pentru mine.Din cate am citit se pare ca nu e bine sa combini citricele cu nimic . Ar fi bine ca sucurile sa fie cat mai "verzi ". Acum sa vad cum voi tolera eu gustul dar voi incerca.
Dimineata am avut ceai de ghimbir + suc de la jumatate de lamaie.
Suc de mar +telina+spanac + boabe de struguri negri.
Azi o sa fac si un sapun din uleiuri vegetale iar dupa masa imi vopsesc parul cu henna + praf de musetel.
Abia astept sa vad cum va arata parul meu.
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dayanna:
nicolae68daniela (24 apr 2015), rozica1965 (24 apr 2015)