View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 05 dec 2012, 23:29:23
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal athena1509 -O schimbare pana la Craciun

Citat:
Anterior postat de athena1509 Vezi mesajul
Buna!
Nu de mult am descoperit aceasta comunitate ..care parca mi-a dat ceva curaj sa ma apuc DIN NOU de slabit.
Am 31 de ani si un baietel de aproximativ 3 anisori. Slaba nu am fost niciodata, doar ca in ultimii ani m-am cam lasat pe-o ureche si normal ca s-au adunat si kg in plus.Cele mai multe dupa ce m-am hotarasc sa renunt la fumat..vreo 15 in plus fata de ce aveam deja si am ajuns in 2007 la onorabila greutate de 93 de kg. Atunci am zis gata si m-am apucat de mancat sanatos si pedalat pe bicicleta special cumparata pt asta. Mai aveam si ceva filmulete cu tae-bo pe care le mai faceam din cand cand (recunosc ca sunt cam lenesa in privinta sportului). Dupa un an de zile (cu trisarile de rigoare pe la diverse evenimente) am reusit sa slabesc 18 kg...frumos am zis !! doar ca la scurt timp am ramas insarcinata si odata cu sarcina s-au mai depus o parte din ele. Nu toate ce-i drept..dar suficiente. Acum am undeva pe la 80 de kg si vreau din nou sa slabesc..doar ca parca nu mai am deloc ambitie, nu reusesc sa ma abtin mai mult de o saptamana....offf greu tare..
Sper sa gasesc la voi multe sfaturi si sustinerea necesara sa reusesc ce mi-am propus!
Am admirat multe fete aici care au slabit..am citit cateva jurnale si parca..parca am prins putin curaj
Buna si bine ai venit! Aici totul este posibil si mai ales mult mai usor cu ajutorul comunitatii slabutelor!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]