View Single Post
  #3391 (permalink)  
Vechi 14 feb 2018, 13:11:07
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Lidiuta

Cred ca e importanta si o perioada de mentinere..sa se obisuiasca organismul cu noua greutate. Cand vei fi din nou pregatita sa urmezi planul alimentar mai strict, vei slabi frumos.
Imi amintesc ca dieta cu care am slabit eu in in liceu (Dr Man, derivata din Montignac) era structurata cu 2 saptamani stricte, urmate de 2 saptamani diversificare. Pe acelasi principiu, organismul are nevoie de o perioada sa se ajusteze la noua greutate. Altfel, apar poftele, mancatul aiurea, efectul yo-yo. Deci chiar cred ca e foarte bine ca ai luat-o mai usor . Si da.. si mie mi se par cam marisoare tarifele la nustritionist. Am vrut si eu sa merg, in repetate randuri, dar cu bugetul de student ar cam trebui sa ma intind. Daca ai inteles principiile, si ai numeroase variante de meniuri, chiar cred ca e ok sa mai iei o pauza. Poti sa mergi cand ajungi la un platou de care nu poti trece, sau ceva de genul . Zi frumoasa sa ai, te imbratisez

Adriana, cred ca nu scapi fara poza azi, ne pare rau Si pe mine m-ai facut curioasa!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (14 feb 2018), lidiuta (14 feb 2018), Zoe (14 feb 2018)