Subiect: Jurnalul Siminei
View Single Post
  #34 (permalink)  
Vechi 04 mar 2018, 09:56:58
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Siminei

Buna, fetelor!

Suntem bine, 14 saptamani si jumatate. Asteptam diverse rezultate de analize si investigatii, dar medicul e foarte multumit de ce vede si imi tot zice sa ma relaxez.

Fluctuez +-500 g, dar nu m-am ingrasat inca, ceea ce imi da speranta ca voi reusi sa ma incadrez in recomandarea de luare in greutate pentru obezitate, adica undeva la maxim 8-10 kg, din care majoritatea sa fie copilul...fingers crossed.

Am pofta de mancare si mi se face foame des (inclusiv noaptea, eu nu am mai experimentat asa ceva), dar par sa si consum tot ce mananc. Bebe e foarte plimbaret, mergem pe jos si mai facem si niste sport de gravide (usor, cat sa imi creasca un pic pulsul si sa imi pun toate cele in miscare).

Mi-a aparut si mie burtica. Imi era teama ca nu voi arata gravida pentru ca eram oricum grasa, dar...e absolut incantatoare! Ma simt asa de frumoasa. Singurul lucru care ma deranjeaza sunt sanii. Erau mari si vizibili oricum, deja nu imi mai vine niciun sutien si aveam deja cupa D. Nu ma inteleg deloc cu sutienele de (pre)maternitate de pe piata, niciunul nu imi sustine propriu-zis sanii, mai mult ma enerveaza. Asa ca stau fara sutien cat mai mult posibil (la munca nu pot, evident).

Sefii mei sunt in Germania si nu le-am zis inca, dar de saptamana asta a inceput sa mi se vada burta si am vazut cateva priviri intrebatoare Poate ca ar fi cazul sa spun "oficial".

Va pup si sper ca si voi sunteti bine!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
adinico (04 mar 2018), butterfly30 (04 mar 2018), lidiuta (23 mar 2018), niculina04 (04 mar 2018)