Subiect: JURNAL Lacra 81
View Single Post
  #3429 (permalink)  
Vechi 13 feb 2014, 19:06:15
CCristina D's Avatar
CCristina D CCristina D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Implicit Re: JURNAL Lacra 81

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul

si al meudin salata greceasca a iesit bulgareascaau ramas cateva masline ,am fiert 2 oua asa ca

avem o firma care face turte cu masline ..am luat 2 ,luni ,si acum fiica-mea mai vrea ..dar nu e in drumul nostru ..tb sa ma bat ..asa ca am framantat si am pus si masline taiate ..sper sa-i placa

de obicei sunt fanii mancarii de acasa ..chiar daca tb mai multa munca din partea mea sunt mandra de asta

luni voiau la kfc si le-am zis sa incercam varianta home ...asa ca am trebaluit toata dupa amiaza ... am cump o punga crocant la cuptor parca ....am facut asa pieptul de pui ,era si un sos intr-un colt iar copanelele le-am facut clasic ..pesmet,faina,susan,fulgi ,ou ,iar sosul iaurt cu usturoi ...au avut intaietate ...le-au placut mai mult ale mele decat cele facute cu praf ... dar totusi ar merge la Kfc ..asa mai rarut ...pt ca nu-mi ies cartofii prajiti ca acolo
Tot ce e facut acasa e mai sanatos, nici nu incape in discutie
Dar asa cateodata, ca zi de rasfat mai merge si un KFs sau MC....rar mergem si noi, mai bine prefer sa fac acasa ce avem pofta

Hmmmm buna si bulgareasca, nu-i bai
__________________
Jurnal Criss C
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui CCristina D:
lacra81 (13 feb 2014)