View Single Post
  #3439 (permalink)  
Vechi 14 iul 2018, 21:14:15
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Fluturasul meu frumos, stiu ca nu sunt cele mai fericite meniuri, dar incerc sa gasesc calea!
Momentan ma bantuie toate gandurile de genul: "oricum nu are rost", "sa mai mananc o inghetata/ prajitura ca oricum tot grasa sunt si asa" etc

Muncesc sa alung aceste ganduri, m-am bucurat de salata colorata si constientizez pe zi ce trece ca placa "tin 2 luni dieta si 3 saptamani bag in mine tot ce prind" nu duce nicaieri, decat la o vesnica dieta!

Pur si simplu trebuie sa accept ca nu exista scurtatura si ca daca vreau sa ma simt bine in pielea mea, acesta este pretul: piept de pui cu salata pana imi cresc mie frunze sau urechi de iepure!

Pe principiul "poti sa accepti sau sa te impotrivesti, rezultatul va fi acelasi!"
Ca vreau sa nu, inca nu s-a inventat dieta pe care sa o tin 3 luni - 1 an si apoi sa ma bucur toata viata de dulciuri si alte chestii bune si nesanatoase.

Banuiesc ca voi imbatrani pe acest forum, vesnic la dieta, vesnic in cautarea echilibrului si cu gandul la sport.
Sper ca si voi veti imbatrani tot aici, cu mine.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
adinico (17 iul 2018), lidiuta (16 iul 2018), Zoe (17 iul 2018)