View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 10 nov 2012, 14:06:30
mihaela01's Avatar
mihaela01 mihaela01 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de mentinere(AnaVasiliu17)

Citat:
Anterior postat de AnaVasiliu17 Vezi mesajul
Hei, Slabutelor!
Ce mai faceti? IMi cer scuze, dar nu am mai avut timp sa postez deoarece am fost ocupata cu scoala, cu temele ... cu mancatul excesiv. De am ajuns la 56 kg. In fine, mi-am propus sa slabesc din nou cu o dieta sanatoasa fara grasimi rele si glucide rele. Multe fructe si legume, carne alba, cereale integrale. Fara infometare! Mult sport! App, daca imi puteti spune cu ce as putea combina cerealele integrale la micul dejun, caci am auzit ca laptele nu ar trebui defapt combinat acestea.

Ah, dupa o lunga perioada in care nu am mai postat meniurile zilnice, revin acum: (desi mi-ar fi fost si rusine la cate prostii am bagat in mine) dar trecand peste asta:

Mic dejun: (ora 7:40)
~Melcisori cu lapte;
~O cana cu cafea Brumi si lapte.

Si planuiesc sa mai mananc pe la 10-10:30 un fruct.
Mi se pare mult sa pui 6-8 kg intro luna jumatate cred ca ai papat pe baza de stres.. sau ai privat organismul de unele alimente (asta sigur..) cand ai slabit ai acum mancand din nou acele si simtindu-le iar gustul nu prea ai mai avut control asupra poftei sau a foamei.
Imi pare rau sa aud ca te-ai ingrasat , asta este , din orice greseala avem de invatat.
Te vei pune cu siguranta pe picioare .
Sunt alaturi de tine in lupta cu kg .
Te pup si iti doresc sa ai un weekend cand mai frumos si lipsit de tentatii.
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat