Subiect: Jurnal Zoe
View Single Post
  #3544 (permalink)  
Vechi 12 oct 2017, 07:37:31
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Bine ca la noi in casa nu se prepara asa ceva! E drept, se face cozonac de mai mult de doua ori pe an, iar mama voia ieri sa faca branzoaice. Mi-a promis ca face doar cateva si le mananca pana vin eu de la job.
Pai la un moment dat trebuie sa luam taurul de coarne, daca ne tot incurajam reciproc spre dulciuri si alte cele, cum vrem sa slabim? Repet, si eu sunt pofticioasă, de aceea funcţionez bine cu disciplină alimentară.
noi facem dulciuri rar, nu suntem amatoare nici una în mod special, decât dacă ni se iscă vreo poftă, aşa că aici n-am probleme. eu nu de la dulce mă îngraş
a nu se luat nimic din ce postez eu aici drept încurajare!

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
atata timp cat suntem disciplinate merge.
la mine mai degrabă nu funcţionează aia cu "nu ai voie x" - păi mi se pune pe x de n-am aer

Citat:
Anterior postat de nikytour Vezi mesajul
gata, am facut galusti
poftă mare! arată foarte bine.

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul

mentalitatea aia ******* ca "eh, oricum saptamana e compromisa, nu mai conteaza".
eu m-am cam eliberat, din ultimele luni, de chestia asta. îmi tot sună în cap vorbele dianei artene, că dacă e să te apuci de ceva te apuci de acum, de azi, de la masa asta. am mâncat găluşti ieri dimineaţă. nu-i nimic compromis, la mesele următoare am mâncat normal, decent, pentru că şi ele contau la fel de mult ca micul dejun.
acu'... să nu zic vorbă mare, sper să mă ţină

Citat:
Anterior postat de ladyamneth Vezi mesajul
Sa știi ca eu aici îl găsesc file, ca și somonul. Uita-Te ca poate ai noroc
ia c-o să mă uit, cred că ai dreptate, s-ar putea să găsesc şi eu la pescăriile mai mari
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
curly.light (12 oct 2017)