View Single Post
  #358 (permalink)  
Vechi 25 feb 2018, 22:12:37
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Rox, eu ti-as recomanda minim 3 meze pe zi, la distanta de 3 ore intre ele, un if de bin-simt pt o studenta la medicina. Si sa nu mai cobori sub 1500 de cal ca nu e deloc ok. 3 mese de 500 cal pot fi si nutritive si satioase si pauza de 13 ore iti asigura timpul necesar pt a arde grasime. Poti sa te duci si spre un usor low-carb, undeva la 30-35% din calorii sa fie carbo, adica 100-120 grame carbo pe zi, si proteinele la maaaaxim 100 grame, restul grasimi sanatoase. Decat sa mananci extrem de dezechilibrat mai bine inveti sa folosesti calc de calorii de aici sau mtfitnesspal. Succes!!!!
Multumesc de sfaturi, fluturas! Voi lua aminte. Am un orar asa haotic semestrul asta, incat cred ca ma descurc mai usor cu 2 mese decat cu 3..voi vedea. Imi voi mai lua cate o caserola la mine, cand e cazul.
Mai ochesc si eu caloriile pe myfitness pal. Nu intotdeauna, dar incerc sa fiu cat de cat constienta de cat mananc. Si da, ma simt cam slabita si cam infometata cand scad sub 1400-1500 calorii. Mie mi se pare mult, dar am si constitutie inalta, fac si sport constant.. cred ca am nevoie de mai mult de 1000 de calorii pe zi.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
adinico (26 feb 2018)