View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 23 mai 2014, 19:46:36
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Greutate foarte mare dupa nastere, help!

parerea mea, daca copilul e tinut f mult in brate el nu mai stie de alt lucru decat de bratele mamei. si in timp e greu pt amandoi, tu ca mama trebuie sa stai mereu dupa el. el plange daca e pus in alt loc decat mama.
cand e bolnav, sau vrea sa fie adormit, etc. atunci da. cand nu, mai poate sta si in leganut, patut, etc.
de ex, al meu vrea sa fie adormit la mine in brate, dar cand e adormit, il mut in patut.
noaptea , ziua, vrea la mine doar cand vrea somn, sau papa, sau sa zicem e bolnav. in rest se joaca singurel, sta. nu plange dupa mine, daca nu ma vede( poate daca lipsesc mult, dar in general sunt in raza lui.
nu stiu acum, daca tu dormi cu ea, sau o plimbi mereu numai in wrap, s-ar putea si din aceasta cauza sa vrea mereu la tine in brate.
dar in anumite situatii poti manca si in alte locuri in afara de masa. sau invat0o sa stea si cu tati.. etc.
ti-ar fi de folos un leganut de ala electric.
si cate somnuri are pe zi? sa iti programezi si tu mesele in asa fel sa nu stai mult timp flamanda, ca daca stai asa si seara mananci, se depunde mai repede.
eu incerc sa imi fac program de mancat, am auzit ca ajuta mult. ca organsimul, sa stie cand sa faca arderile, si cand sa stocheze.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat