Subiect: Jurnalul Siminei
View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 20 mar 2018, 20:30:19
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Siminei

Toate bune la noi. 16 saptamani si un pic. Burtica a inceput sa se vada, si ne e tare drag de ea. Deja nu mai dorm foarte bine, si in general nu stiu daca sarcina e de mine, dar ma bucur de finalitate, daca de fiecare zi in parte nu neaparat. Am anuntat si la munca, mi-am gasit si medic de familie in Cluj (nu a durat decat 6 ani )

Soacra mea se va muta si ea la Cluj, ne-am gasit 2 casute frumoase una langa alta si facem o investitie si ne inhamam la un credit, dar altfel o sa fie sa aiba copilul un pic de spatiu de alergat prin curte.

Desi ma streseaza un pic partea cu casa si creditul etc, imi da si ceva in plus pe care sa ma concentrez atunci cand nu voi mai merge la munca si il voi astepta pe bebe.

O sa vina si mama mea sa ma ajute in primele luni, deci suntem "blindati" si de-abia astept. Desi o sa ne mai si certam, imi dau seama de asta.

Spor tuturor fetelor la slabit si alte lucruri pe care vi le doriti!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
butterfly30 (23 mar 2018), lidiuta (23 mar 2018), niculina04 (23 mar 2018), Zoe (21 mar 2018)