Subiect: Jurnal Dayanna 2
View Single Post
  #39 (permalink)  
Vechi 24 apr 2015, 13:49:10
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Jurnal Dayanna 2

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Ma gandeam eu ca mesajul va fi inteles gresit..
Imi pare rau ca m-am bagat in seama, chiar am avut intentii bune, si nu vorbesc pe langa subiect am cunostinte destul de solide in nutritie, nu ca ar conta..
Nu e nimic rau sa fii vegetarian, nu blamez alegerea asta..

Dar raspunsul tau " nu cred ca e problema cuiva" ma cam lasa speachless.. Ideea acestei comunitati e sa ne impartasim experiente si sfaturi, nu?

Anyways, good luck si iti doresc ca dupa cele 60 de zile sa nu te intorci de unde ai plecat
Iti multumesc pentru mesaj. Nu e nici o problema ca-ti spui parerea dar mesajul tau mi s-a parut foarte agresiv , dar poate gresesc eu. Daca crezi ca te-am jignit cu ceva si eu imi cer scuze. Daca ai fi vrut sa impartasim celorlalti ceva poate ar fi trebuit sa ma intrebi ce fel de experienta am in urma acestei decizi. Dar cand vii sa-mi spui ca nu intelegi "trendul asta " eu ce sa inteleg ?
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dayanna:
Animis23 (24 apr 2015), Michelina (24 apr 2015)