View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 31 mar 2012, 18:16:58
Elena19's Avatar
Elena19 Elena19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 527
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Talking Re: Concurs pentru a ne invata sa ne cumpatam

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul


Ok !Ma bucur ca a venit cineva , imi venea sa cred ca nu prea le mai place oamenilor sa fie atenti la cat mananca

Eu zic ca prin cantitati mici putem manca si de sarbatori preparate fara sa ne ingrasam!
Eu am mancat si azi pana in 170 de grame..dar ok .De maine luna!

Haide ,luna mai ne asteapta(Daca respectam toate astea) cu -3/-4kg pe luna(sau poate si mai bine!)

Ps:N-am mai vorbit dar sper ca weekendul(si sf asta de saptamana) asta a fost fara binge
Mi se pare foarte buna ideea pentru ca nu vom mai aduna 1000 de frustrari pe zi ca nu avem voie aia si aia .. iar controlandu-ne cantitatile,cum spui si tu,nu ne vom mai ingrasa.

Chiar sunt foarte incantata. Si eu am mancat azi cantitati normale si ma simt atat de bine! Cu sport si alimentatie sanatoasa o sa fie bine altfel n-are cum.

Pot sa spun ca n-a fost cu binge..adica am mancat gogosi la buni n-am putut sa rezist .. dar le-am mancat fara zahar si alte adaosuri dar am mancat pe saturate.Ideea e ca le-am mancat pe la 6 si pe urma nu m-am mai atins de nimic pana a 2a zi. E relativ bine ca nu s-a transformat iar intr-o amestecatura.. de cand ti-am povestit ultimul episod n-a mai existat altul !
__________________
I will do my best and it will be enough
Elena19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1529 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1013 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat