View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 17:50:40
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit re: Jurnal niculina04

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
salut
Ma numesc Niculina ,am 30 de ani ,sunt mamica fericita a doua printese........sa trecem la ce ma doare ...........kg in plus
Imi asa de greu sa vb..........la 24 ani am ramas insarcinata cu printesa mea cea mare iar in timp de 9 luni am pus 26 kg ,am slabit pana la 78 si asa am ramas pana la cea de a 2-a sarcina cand am strans inca 16 kg care din fericire dupa 3 luni erau topite.
La sfarsitul lui 2009 ne-am mutat in Franta iar fericirea de ai avea pe toti langa mine ma facut ff fericita,nu m_am ingrasat pana in vara lui 2010 decat 1 kg ,dupa care a inceput calvarul in 6 luni am ajuns de la 78 kg la 90,trezirea mea la realitate a venit aodata cu inceperea lui 2011 cand am inceput lupta cu kg ,in decursul anului am avut fluctuatii in greutate dar am reusit sa slabesc 15 kg,odata cu 2012 am inceput din nou lupta daoar ca ceva ma tine in loc:vointa a disparut,ispitele sunt mari si uite asa nu reusesc sa mai slabesc...........
Incepand de azi am sa scriu tot ce bag in gura poate asa reusesc sa ma "abtin"de la toate poftele.
Dragele mele prietene virtuale va astept in casuta mea atat cu laude cat si cu criticii pe masura greselilor facute...........
pt fiecare cate o floare

Ce mesaj frumos, sa iti traiasca buburuzele printesite
Asa... e mai oficiala urarea in jurnalelul tau
Lacramioarele sunt ale preferatele tale?
Ai de dat jos 15, eu inca 10... HAI CA PUTEM!!!


Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
azi am papat asa:
md:2 iaurturi +30 fulgi ovaz+30 g fructe congelate
gustare1:1 mar+20 g prajiturica de casa
pranz:20g orez +o conserva de sardine in sos de rosii
gustare 2:2 iaurturi
cina: conopida la cuptor cu smantana(4%)si gongorzola(putina) si 100 g carne slaba de vita
apa 1 l (pana acum)2 ceaiuri+inca 2 diseara si 1 l de apa
cam asta e tot
Imi place mult meniul tau de azi
Si eu am papat azi praji de casa... iam 20g sunt putine oricum... si sunt pro dulce daca e facut in casa, oricum, cu ingrediente sanatoase
Nu iti treci ce ai papat in meniu? Asa e cel mai recomandat
Asa ma bucur ca ti-ai deschis casuta, uff... ce bine e la tine
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]