Subiect: Jurnal iuli_ana
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 09 mai 2012, 09:44:22
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit re: Jurnal iuli_ana

Citat:
Anterior postat de iuli_ana Vezi mesajul
Nu conteaza cum m-am ingrasat, dar au fost kilograme acumultate in ultimii doi ani. Am depasit cu mult norma mea.
Am zis ca de azi, 09.05.2012, o sa incep Dieta Weight Watchers. Nu mai sunt genul sa nu mai mananc, dar sa mananc putin, pot.
Am eliminat alcoolul, dar sucul per total nu pot, vreo 2 litri pe saptamana oi putea.
O sa incep si cu un start walking, 1 ora pe zi.
Acum sper sa dau 5 kg pe luna.
buna Iulia, bine ai venit
ma bucur ca te-ai hotarit sa slabesti, e foarte importanta in primul rind pentru sanatatea ta...
bafta cu dieta si sa te tii numaidecit de sport, orice miscare e binevenita...start walkind e foarte ok pentru tine...
nu e bun sucul deloc, cel putin bea natural, numai nu sa contina zahar ca n-o sa te ajute deloc la slabit....
la inceput poate si o sa dai cite 5 kg pe luna, dar e ok daca slabesti cite 500gr. - 1.500kg pe saptamina...
Principalul e sa fii ambitioasa si sa mergi inainte orice ar fi...
Bafta la slabit
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]