View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 03 mar 2010, 12:34:45
Suzume's Avatar
Suzume Suzume este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Idei de pachetel pentru la scoala/facultate

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Iei o cutiuta din plastic pentru sandvisuri si pui acolo 1 sau 2 sandvisuri cu paine neagra, sunca slaba, legume.
Iaurt de baut cu putine calorii sau grasime. Chiar si iaurt normal, dar iti trebuie o lingurita.
Nuci, migdale, fistic, alune... sau fructele uscate care iti plac.
Chiar si mancarea gatita care iti place colegele mele mereu aduc in sala salate de la Mc sau de la Kfc si mananca. Eu de ce nu mi-as lua mancarica mai slaba caloric si mai sanatoasa, sa mananc tot cu furculita, ca si ele?
Uite asta chiar e o idee super. In caz ca sunt fete mai rusinoase care nu vor sa arate ca au venit cu mancarea de acasa: luam o salata de la Mc si in caserola aceea ne facem noi salata. E super bine asa.
Si dietetic, si de fitza, cu putine calorii si bani economisiti.
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat