View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 20:01:38
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Adinei - Drumul spre un strop de fericire :)

Citat:
Anterior postat de adynna Vezi mesajul
Buna impossible93
Planurile nu sunt foarte clar stabilite: clasica mancare sanatoasa si putina miscare.

Fara prajeli, fara dulciuri, faina alba sub nici o forma - paste, paine, fel de fel de produse de patiserie, fara combinatii "periculoase" - am tinut monti o perioada si am ramas cu cateva din principiile lui . Mancare cat mai variata si echilibrata nutritional si.....cam atat.

Miscarea - asta e marea problema in conditiile in care muncesc 12-14 ore pe zi la birou. Dar o sa imi fac putin timp si pentru ea, macar 30 de minute pe zi, acasa, asta pana imi mai eliberez putin programul si o sa lucrez numai 8 ore pe zi.

Tu ce dieta ti si care sunt principiile dupa care te ghidezi?
Bine ai revenit. Suna bine ce vrei tu sa mananci. Ai putea incerca sa iti mai numeri si caloriile.
Te inteleg cu orele de la servici, dar sa faci tot posibilul sa gasesti timp pentru sport. Sportul e esential in procesul de slabire si parerea mea ca o slabire fumoasa nu se poate realiza fara miscare
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]