Subiect: Jurnalul Anei
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 04 mar 2010, 18:32:25
Suzume's Avatar
Suzume Suzume este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anei

Citat:
Anterior postat de feel Vezi mesajul
Buna tuturor!

Sunt bucuroasa ca v-am descoperit!
Nu am avut niciodata un jurnal, asta si pentru ca de obicei am pe cineva in jurul meu caruia sa ii povestesc tot ce se intampla in viata mea. Acum dintr-o conjunctura ar spune unii fericita, nu am pe nimeni langa mine.
Si pentru ca ma aflu intr-o perioada a vietii in care sunt mai putin ocupata, m-am gandit ca ar fi bine sa imi concentrez atentia asupra modului in care arat. Bineinteles, privind poze de acum 4-5 ani, mi-am dat seama ca ar fi bine sa pun piciorul in prag si sa dau jos cele 10 kg acumulate in acesti ani. Kilograme care de altfel ma urmaresc si imi creeaza nu de putine ori o stare de complexitate.
Cu alte cuvinte, bine ati venit la "bordul" calatoriei mele catre 50 de kg.
As vrea sa tin la inceput dieta daneza, ca apoi sa adopt un program de slabit gen Montignac, Sacarsdale etc..
Dar pentru ca in weekend va trebui sa calatoresc putin, am sa incep dieta daneza de luni- stiu suna a mit, nu?
Pana atunci mi-am planificat pentru maine- legume iar pentru weekend fructe.
Cam asta este planul meu de bataie, asa in mare structurat.

Va doresc la toate o seara cat mai placuta si cu mai putine pofte culinare!
Buna Ana si bine ai venit .
Te rezumi la dieta sau faci si sport?
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]