View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 02 aug 2012, 07:53:03
simosymo's Avatar
simosymo simosymo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: Turda, Romania
Date: 168cm, 73kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal simosymo :)

Draga jurnalule,
Sunt foarte fericita. Chiar daca am gresit pe ici pe colo ieri cu dieta, astazi am mai putin cu 800 gr., cred ca asta se datoreaza si sportului.
Astazi mi-am inceput ziua cu o cafeluta slaba, fara zahar (bineinteles) dupa care am facut din nou 1 ora de sport. Mi-am propus toata luna aceasta cat sunt in concediu de odihna sa fac in fiecare dimineata cate o ora de sport si sa ma obisnuiesc cu dieta Montignac, pe care vreau sa o adopt pentru tot restul vietii. Deocamdata sunt o nestiutoare in ce priveste aceasta dieta, dar am cartea lui Montignac pe care am mai citit-o, pe sarite ce e drept, dar de data asta o voi citi cap - coada pentru a intelege mai bine in ce consta.
Meniul pe care mi l-am propus pentru astazi este:
MD (ORA 10.00) - fulgi de ovaz cu iaurt
P (ORA 14.00) - piept de pui la gratar cu salata de legume (sau cu mazare scazuta - depinde daca sunt acasa sau la strand )
G (ORA 16.00) - 2 mere (mici, de vara)
C (ORA 18.30) - branza feta cu rosii, ardei si castravete
- 2 l. de apa
simosymo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1612 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1095 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]