View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 05 aug 2012, 12:17:06
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Ciclizare calorii

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Buna, Adinutz!
Eu nu am urmat aceasta metoda....Adica nu constient....Ca asa am avut perioade in care mancam azi mai putin si mai sanatos, maine mult si prost
Eu nu am prea mare incredere in aceasta metoda, nu stiu, nu mi se pare sanatoasa, deci de mare ajutor nu iti pot fi....
Sper sa fie vreo slabuta care sa te poata ajuta. Dar de ce vrei sa o adopti, pana la urma?
Am facut o medie pentru cate calorii mi.ar fi recomandate sa mananc in funtie de fiecare zi a saptamanii si rezultatul ar fi 1204., asta pentru o pierdere accelerata a grasimii
Ma bate gandul sa incerc metoda asta pentru ca observ ca stagnez de ceva timp sau slabesc foarte putin desi teoretic nu fac greseli foarte mari.
Iti multumesc pentru ajutor
Citat:
Anterior postat de Exp Vezi mesajul
Salut!
Din cate am inteles eu, metoda este valabila atunci cand stagnezi... este un "artificiu" prin care obligi metabolismul sa functioneze mai rapid, in cazul in care acul cantarului refuza sa coboare Bineinteles, trebuie sa ai activitate fizica, altfel NU functioneaza. Asta am constatat-o pe propria piele...si nu un efort extraordinar...eu de exemplu merg pe jos/plimbare zilnic cca 145min si functioneaza! Succes!
Buna !
Hmm..E bine de stiut ca functioneaza.
Ai urmat exact planul dat de calculatorul de pe site sau pur si simplu in unele zile ai mancat mai mult iar in altele mai putin?
Răspuns cu citat