Subiect: Jurnal diana87
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 22 aug 2012, 19:56:27
mariaruxandra's Avatar
mariaruxandra mariaruxandra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: tulcea, Romania
Date: 167cm, 65.7kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal diana87

Si eu in aceea perioada mergem ori de cate ori puteam la alergat . Am un lac in apropierea casei mele si alergam cate 2,5 km. Dar cum spuneam tot entuziasmul ala s-a dus . Marturisesc, rusinata, ca am alarma pusa in fiecare zi la ora 6:00 cu speranta ca ma voi duce la alergat , dar nu am mers decat de foarte putine ori pentru ca la fel ca tine imi spun ''lasa , e si maine o zi '' . Stiu ca nu e buna atitudinea asta si deaia incerc sa o schimb. De curand mi-am luat o bicicleta magnetica , iar azi mamandresc cu 2 ore de pedalat . Insa imi este putin ciuda ca acum se termina vacanta iar eu nu am facut nimic desi am avut tot timpu din lume si nu mai aveam scuze de genu '' nu am timp'' ''sunt ocupta cu scoala''. Chiar nu am . Dar gata despre mine Cum a fost ziua ta ? Adica ...azi ai facut sport sau ceva? (sper ca nu sunt prea ..bagacioasa sau ceva )
__________________
Jurnalul meu mariaruxandra
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1041286
mariaruxandra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]