View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 08:56:14
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit re: Jurnal yrynuky - In sperenta unei minuni

Citat:
Anterior postat de yrynuky Vezi mesajul
A vind in vedere ac sunt noua aici si putin dezorientata consider ca ar fi bine sa ma prezint .Ma numesc Irina am 27 de ani si sunt profesor si da...ma lupt cu kilogramele ca fiecare dintre voi .Am apelat la acest site pt a obtine sustinre si pentru a putea sa impartasesc exeprienta mea si altora si pentru a putea invata din experientele altora .Am nevoie de cineva care sa imi traga doua palme (virtuale)atunci cind imi vine sa renunt sau cind o iau pe aratura .La fel ca si multe dintre voi am inceput 1000 de diete care au dat mai mult sau mai putin randament ,am luat si pastile...you name i took it...unele au dat randament altele nu (evident),asta pina cind am citit cartile lui Mecinicopschi si ale Mihaelei Bilic si am realizat ca totul sta intr-o schimbare radicala si permanenta .Am inceput aceasta schimbare acum 2 ani.Bineinteles ca nu a durat atiti(altfel nu as mai fi fost aici) .Sunt o persoana f ciudata (cred).Incep sa maninc sanatos cu trei mese pe zi bazate pe legume ,carene slaba cereale fructe etc.,consum o cantitate optima de lichide ,sunt f ambitioasa ,nu trisez ,imi creez o rutina de neclintit dupa care are loc un eveniment care imi da peste cap RUTINA(-trebuie sa specific cva rutina este f importanta pentru mine)si renunt .Nu stiu de ce.Nu pot sa inteleg .Si la halul in care arat ar trebuie sa fiu destul de motivata .Bineinteles ca in chestia asta cu mincatul mi--am tirit toata familia si iubitul...toata lumea maninca sanatos yupyyyyyyy dupa care fssssssssssssss .Dupa vreo 2 saptamini iar ma apuc si iar yupyyyyyyyyyyyyyyyyyyy si din nou fsssssssssssssssssssss .Sunt f ciudata .Spun asta pentru ca in timpul dietei ma simt super bine slabesc si alte cele dupa care incep sa ma mint singura:hai ca iau o gura ca nu se intimpla nimic ,hai ca merit o pauza /recompensa si alte cele ,lasa ca de maine revin si alte cele .Offffffffff. E f ciudat sa imi impartasesc sentimenetele fata de voi toate (si sunteti un numar considerabil),in contextul in care nu am spus astea nimanui niciodata.Ok let's get down to bussiness .Am 1.60 m inaltime si 115 Kg(stiu este minunat) sunt sedentara (eu spun ca nu am timp sa fac sport defatp sunt doar lenesa) si as vrea sa slabesc vrei 40 de kg (da e mult.Am sa reusesc?nu stiu) .Nu tin o dieta anume ci imbratisez un stil de viata sanatos (sau asa imi place sa cred) .Astazi este prima zi dintr-un nou inceput ,Sper sa fie mai bine pt ca acum va am pe voi si macar pot vorbi cu persoane care se confrunta cu probleme similare .Astfel avind in vedere ca astazi revin la bunele obiceiuri am de gind sa o fac asa cum trebuie ...de dimineata am baut un shake de lapte de soia cu o banana si tarite de psylium .Mai departe mai vedem...si de baut beau un amestec de ceaiuri:papadie ,dragaica si soc..Va multumesc pentru atentie..revin cu detalii
Bine ai venit si din partea mea Irina!
Pt un stil de viata sanatos,asa e.......Bilica e cea mai tare. Si eu,ca si Vera,m-am ghidat dupa Bilica,cu ceva reguli Montignac. Daca vrei un start puternic,incepe cu Dukan........apoi revii la Bilic.......
Intra aici cat mai des,devii dependenta de site si vei fi conectata la slabire fara sa vrei!
Pt buna dispozitie,te invit la noi......la cele de 40 de ani.........acolo avem ''de toate''.......glume,bancuri,patratele,mici impunsaturi.....e ca si in viata reala!
__________________