View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 10 sep 2012, 09:45:53
Madylyn's Avatar
Madylyn Madylyn este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 34
Date: 162cm, 61.8kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Madylyn - din nou la slabit...

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Felicitari pentru kg slabite !
Ti vre-un regim anume ?cate calorii mananci pe zi? Ce sport faci?

Mult noroc !

Fiind studenta la farmacie, am invatat destule inclusiv despre suplimentele alimentare cu plusurile lor si cu minusurile lor ... in practica mai ales am vazut destui pacienti care incearca foarte multe si am apucat sa ma interesez de la ei de efecte . Inainte de a incepe dieta propriu zisa incerc ceva de detoxifiere si apoi incep cu regimul. am incercat 2 saptamani Normoponderol ( 4 pastilute seara) si in cele 2 saptamani foarte multe supe compoturi , fructe si legume crude , salate (fara ulei) ... Cam asta ce faceam cand venea vorba de detoxifiere . Apoi am introdus usor si proteine in alimentatie ...si incerc sa mananc mai mult fiert , legumele si fructele proaspete, incerc sa imi fac un stil de viata sanatos pentru ca asta sta la baza . Nu conteaza doar sa slabim , ci sa fim sanatoase ...daca vom fi sanatoase, vom arata bine
Madylyn, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]