View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 11 sep 2012, 00:59:14
KittyKa's Avatar
KittyKa KittyKa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2012
Locaţie: Galati, Portugalia
Vârsta: 25
Dieta: Montignac si Balerina personalizata
Date: 163cm, 53.7kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Beatrice (KittyKa)

10 Septembrie ( 54.6 ): dimineata ( de fapt, eu seara nu am dormit decat 3 ore, de la 9 pana la 12, asa ca am stat toata seara pe net, eu cum am piciorul scrantit, durerile m-au trezit ) am mancat un morcov, dar, cum tot imi ghioraiau matele, am mai mancat niste orez ( cred ca e unul dintre alimentele interzise din disociata, dar am trisat ). La pranz, cum muream de foame, nu mai erau nici legume in frigider.. am mancat ce era. Cartofi prajiti cu ficatei si salata + putina paine ( eu mancam de obicei, cand nu eram la dieta, paine in fiecare zi, dar foarte putina ). O bomba de calorii, masa asta, plus ca dupa ce m-am indopat cu acest festin ( dupa o zi numai cu fructe si legume, chiar il consideri un festin ), am dormit ca un bebelus ( cea mai proasta alegere, sa dormi cu stomacul plin: ingrasare sigura ). Am dormit vreo 3 ore. Dupa o ora dupa ce m-am trezit, am mancat 3 madlene ( aratau asa bine.. ) si o cana cu ceai, fiindca vroiam ca asta sa fie ultima mea masa, sa profit de acel dulce. In fine, dupa aceea, am mai mancat Niste gume, niste bombonele dinalea mici cu ciocolata, smarties, si compot. Si diseara, cand m-am cantarit, aveam 54.6 ( si ca sa fiu sigura, m-am cantarit de 3 ori ). Ma gandeam ca voi ajunge chiar la 55.6, la cate calorii am mancat
Am sa va tin la curent, daca nu, inseamna ca calculatorul nu-mi mai merge, ca e foarte stricat..
KittyKa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2055 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1538 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de KittyKa; 11 sep 2012 at 01:01:24.