View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 29 sep 2012, 08:35:16
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de mentinere(AnaVasiliu17)

Buna,draga mea!Bine ai venit!Am citit si subiectul precedent,sunt la curent cu situatia prin care treci.Ma bucur ca iei atitudine. Eu zic ca e mai bine sa ramai la greutatea asta,cel putin o buna perioada de timop,pana cand iti normalizezi alimentatia. Ma gandesc ca e greu sa trecu prin asta,mai am si eu momente dar nu trebuie sa renunti.Faptul ca spui ca vrei sa scapi de ce e nesanatos,referitor la mancare, tocmai mancand alimentele respective,inseamna ca esti constienta de ce faci si ca ai putea opri asta.Spre exemplu azi, din dorinta de a scapa de covrigeii aia, puteai sa ii lasi altcuiva sa ii manance sau puteai sa mananci doi trei doar.Dar stii ce nu inteleg?Daca treci prin asa ceva,daca stii ca in acest fel vrei sa scapi de alimentele nocive,de ce le mai cumperi?Iti recomand sa cummperi fructe, legume proaspete care pot fi mancate crude,migdale,nuci,ca atunci cand vrei sa mananci,sa te infigi in ceva sanatos.Si inca ceva:ai mai multa incredere in tine,ai incredere ca o sa reusesti sa iesi din acest cerc vicios,ai incredere pt ca esti puternica!Te pup!Sper sa pastram legatura,eu voi fu cu ochii pe tine!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat