View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 12 oct 2012, 21:06:18
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Obsesia pentru curatenie?!

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Am zis sa incep asa, ca e mai funny
Buna, numele meu e Andra, si sunt obsedata de ordine si disciplina
Tu nu?
Ei, atunci te astept aici, sa schimbam pareri
Nu stiu fetelor ce sa mai fac, as vrea sa fiu si eu mai linistita in privinta asta...parca cateodata nu sunt normala.
Adica intai rebuie sa las casa in ordine, apoi pot pleca in oras...
Si este normal, dar cand deja devine ceva prea exagereat nu mai e ok

Citisem pe undeva ca,
curatenia este primul semn de "bun simt" al femeii atunci cand intri intr-o casa. Da, sunt de acord.
Daca vezi praf peste tot,haine aruncate oirunde, vase nespalate ce parere ai? dar tu ca gazda cum te simti,bine?
Nu pot traii in dezordine, dupa o zi o iau razna. Imi este greu cateodata, dar decat sa ma pun in pat mai bine mai stau o ora oricat de obosita as fi sa pun toate la locul lor
Fetelor, as vrea totusi sa nu mai fiu asa de obsedata, nu stiu...mama zice sa nu mai bag in seama. degeaba, zici ca doar acolo ma gandesc

Cand eram in liceu era ok, faceam curatenie, aveam timp. Ce sa va mai zic ca veneam de la scoala si poate aveam o gramada de invatat dar pana nu erau toate aranjate pur si simplu nu puteam sa fac nimic
Acum totusi nu mai sunt la liceu, si nu mai am atata timp liber.
trebuie sa ma schimb.
Gata cu obsesia care nu isi are rostul. usor de zis... greu de facut

Acum sunt curioasa, mai sunt maniace ale curateniei aici pe forum. Nici voi nu puteti dormii pana nu e bucataria in ordine dupa ce ati gatit seara?
Ba da! Am mostenit boala asta de la mama mea. Doamne fereste sa fie ceva aruncat prin casa sau sa fie mizerie, praf... nu mai am stare! Dupa cate o curatenie generala, ma simt excelent sa stau intr-o casa curata... pacat ca nu tine mult hahahaha
Perioada sarcinii a fost mai grea la mine pentru ca tot efortul fizic trebuia evitat si curatenia a picat in carca sotului meu. El s-a straduit foarte mult, dar tot nu e ok daca nu e facut de mana mea.
Acum am inceput sa fac din nou curatenie in limita in care imi permite operatia si ma simt mult mai bine facand din casuta mea un loc curat si locuibil cand locuiesti langa un barbat zapacit si neatent e mai greu sa ramana ordinea mult timp, dar nimic nu dureaza o vesnicie
__________________
Răspuns cu citat