View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 14 mar 2010, 21:23:42
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: tarta cu ciuperci si urda

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
si eu salivez de numa Roxana, mai ales ca nu am mai mancat cina decat un mar si stau in pat sa citesc retete

mie imi place foarte tare foietajul, mai ales ca e si usor de luccrat cu el...apropo, nu stiu daca stt asta, dar urda in suedeza e ricotta

reteta o fac saptamana viitoare fara indoiala ...asa ca esti invitata mea


Chiar nu stiam ca asa ii spune la urda ...mersi de informatie...cred ca ma invarteam prin magazin si tot nu gaseam sa cumpar ...pana saptamana viitoare of of ...eu am niste ciupercute in frigider ( de obicei gatesc pui umplut cu ciuperci si masline negre )..Sper ca maine sa ma simt mai bine si sa pot iesi la cumparaturi ,ca adie vantul in frigiderul meu ,iar daca gasesc foietaj si urda ...marti esti invitata mea
__________________
Una din cele mai mari slabiciuni ale omenirii este frecventa cu care se foloseste cuvantul ,,imposibil,, .Napoleon Hill

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...te-2612-6.html
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat