View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 16 dec 2012, 15:54:16
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Ortorexico-bulimică aş zice

Doamne fetelor ce citesc aici?! A trebuit sa caut si eu sa vad ce e ortorexia. Aveti 17 ani si in loc sa va bucurati de viata voi va mancati sanatatea cu tot felul de prostii, diete, obsesii. E bine sa incerci sa mananci sanatos dar sincer... la 17 ani ... ai alte griji si alte probleme. Nu mancati fast food toata ziua si dulciuri fara masura, mancati fructe, legume proaspete, faceti miscare si e de-ajuns.
Nu va impuiati capul cu alte prostii. Nu va mai ganditi toata ziua la mancare - ce mananc, ce nu mananc, cate calorii are , cate kilograme am...
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
Slabuta (16 dec 2012), WhiteAngel (16 dec 2012)