Subiect: Jurnalul Anne10
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 16:13:47
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Am revenit la scris. Intre timp am papat si parnzul, m-am jucat si cu "bubulina mea", mai incolo iesim pe afara, la o plimbarica. Sa povestesc mai departe; cum ziceam incepusem iar sa mananc dulciuri si nici ma mai cantarisem (nici cantar acasa nu aveam) dar parca imi era si frica sa ma cantaresc (simteam ca am inceput sa ma ingras iar). Prin iulie 2012 am fost in vacanta cu (sotul si fetita) in Franta la parinti mei. De unde locuies ei si pana la un magazin mai bun (sunt doar cateva buticuri langa ei si nu au de toate) fac cu masina mai bine de 30 min.Asa ca se aprovizionau o data pe saptamana (si in provizi intra si dulciurile).Iar eu cum mai stateam cu fetita pe acasa(ei erau la munca) si nu prea stiam bine orasul si nici limba nu prea ma duceam departe; am cam intram in dulciuri. Prin august 2012 (eram tot in Franta) nu m-am simtit prea bine asa ca m-am dus la o doctora romanca sa ma consult; acolo avea cantar si cand m-am suit pe el (arata 72 de kg ) nu-mi venea sa cred; simteam ca m-am ingrasat dar nici chiar asa de mult in vro 4-5 luni 15 kg. Noroc sau paote ghinion (asa poate ma mai avertiza si pe mine) ca am un sot care nu m-a criticat.
O sa revin sa termin te povestit (nu mai am mult ). Dar acum ma duc sa-mi pun niste curmale uscate la hidratat (sa le manac la gustare).
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
Axenya (15 nov 2013), rozica1965 (24 apr 2013)