View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 23 mar 2010, 09:12:41
alexandra1107's Avatar
alexandra1107 alexandra1107 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: montignac
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!

Citat:
Anterior postat de supergirl18 Vezi mesajul
Felicitari pentru ambitie si rezultate !! :*:*M-ai facut curioasa cu privire la pers care zici ca are grija de ce manaci.e un nutritionist??sau ???nu stiu de asta te intreb..sincer nu-mi dau seamasau mergi tu la vreo clinica??Mi se pare ingenioasa ideea si as vrea sa stiu mai multeTe-am pupacit si multa bafta in continuare:*
Multumesc, multumesc.
Firma din cate vad este spaniola si da, cred ca tipa respectiva este nutritionist, pt ca vad ca se pricepe si le zice destul de bine ( de, am prins experienta in timp ahaha)
Nu e o clinica, este pur si simplu un cabinetel unde iti face toate masuratorile inainte sa te apuci de dieta, iti noteaza obiceiurile alimentare, te intreaba daca ai vreo problema, si noteaza tot in calculator.Apoi iti da dietele si cade de acord cu tine ce sa mananci si ce nu.
alexandra1107, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2324 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1033 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]