Subiect: Jurnal: Diana
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 24 mar 2010, 18:06:37
DianaS's Avatar
DianaS DianaS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 170cm, 68.2kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal: Diana

Multumesc de primire!
Am studiat cat de cat forumul si, oricum, in teorie stiu tot ce trebuie facut, numai ca practica asta ne omoara.
Cat despre sport, abia am inceput - e greu sa ma urnesc sa ajung la aerobic si sa-l introduc incet-incet in rutina, ca odata ajunsa acolo chiar imi place.
Da, m-am gandit si eu la exercitiile pentru acasa si imi surade ideea, dar parca ma simt mai bine la sala, transpirand cot la cot cu inca zece fete, simt ca muncesc mai mult.

Nu stiu cum se face meniul asta si unde ar trebui sa-l scriu. Sunt atat de multe optiuni pe forumul asta si nu stiu cum sa ma mai impart. Mi-ar pinde bine un pont.

Nu stiu de ce am slabit alea doua kilograme atat de repede, pur si simplu m-am straduit sa beau mai multa apa si sa renunt la sucuri deocamdata (chiar stateam foarte prost cu apa).

Stiu ca si cantarul asta te plictiseste, dar pur si simplu e mai rapid decat masuratorile.
Oricum, nu ma astept la rezultate miraculoase (de suna tare bine ).
DianaS, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1947 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1430 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]