View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 20 iul 2013, 12:43:38
Lauragirl's Avatar
Lauragirl Lauragirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Buna Simona ai intrutotul dreptate,meriti mai mult,si daca pana acum ai reusit sa dai acele kg jos,vei putea reusi in continuare Eu spun sa ai mai multa atentie la cat mananci intr-o zi,in sensul ca trbeui neaparat sa iti asiguri nevoile nutritive pentru organismul tauAsa ca incearca cat poti tu sa iti faci timp pentru cele 3mese principale si daca vrei si 2 gustari intre ele,asa ar fi cel mai bine pentru metabolismul tau.Stiu ca multi nu mananca MD considerand ca sunt doar niste calorii in plus mai ales ca nu simt foamea,dar defapt dupa o noapte in care nu ai mancat nimic,corpul tau are cel mai mult nevoie de acel mic dejun,mai ales daca ai de gand sa faci miscare in ziua aceea...Sper sa postezi si un meniu si sa ne spui ce sporturi ai practicat sau iti plac Te pwp
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]