View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 09:10:49
priceless's Avatar
priceless priceless este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2013
Locaţie: deva, Romania
Vârsta: 39
Date: 181cm, 122kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)

Citat:
Anterior postat de 040489 Vezi mesajul
Buna! Bine ai venit . Eu zic sa nu mergi dupa o dieta anume, sa ai doar reguli stricte in ceea ce te priveste. Un meniu de 1300-1500 kcal pe zi, nu scadea sub.... Pe mine ma ajuta sa imi cantaresc mancarea. Imi fac un plan pe o saptamana,merg la cumparaturi, pregatesc gustarile din timp. Micul dejun e cel mai consistent, imi da energie. mananc cu 2-3 ore inainte de somn. Mesele din 3 in 3 ore ma ajuta sa nu simt senzatia de foame, ideea e sa mananc putin si des, sa nu risc sa ma supraalimentez la o masa principala.
Am un tabel cu valorile nutritionale si aleg ce sa mananc. Ideal ar fi sa ai carne slaba, lactate,fructe si legume... Si pe frigider, un calendar mare in care imi notez kg,ma cantaresc o data pe saptamana si fiecare zi reusita e notata cu un X mare..
Asteptam meniurile tale..
Si nu uita de sport. Plimbari dupa masa,mers pe jos, exercitii, alergat...
partea cu caloriile ar fi ok, dar de exemplu daca as manca un ghiveci de legume, cum as putea sa trec caloriile..sa stau sa socotesc ....
referitor la plimbari am gasit pe youtube video cu leslie sansone. e o tipa care merge pe loc plus cateva miscari aditionale. am zis ce poate fi asa greu, mare lucru sa merg da pe sfantu, dupa 15 minute eram leorca si de abia mai imi ridicam picioarele .. in concluzie in fiecare seara dupa ce vin de la lucru, fac 15 20 de min de plimbat pe loc in camera.

perioada asta e un pic mai dificila, ca imi caut o alta locuinta, lucrez foarte mult (10-12 ore pe zi) si sambata cand e nevoie azi e nevoie o sa plec imediat la birou)...si partea cu dieta si miscare e ceva ce doresc sa devina principal in viata mea momentam. dar imi trebuie un pic de timp pana fac schimbarile de care am nevoie


inca ceva, m-am gandit sa ma cantaresc o data la 2 saptamani, ca daca am zile cand nu dau jos, nu vreau sa disper. cred ca la 2 saptamani e mai ok decat la una.

ma duc sa ma imbrac sa plec la lucru!

va pup!! o zi cu spor la slabit!
__________________
succesul = capacitatea de a renunta la ceea ce ne dorim ACUM in scopul a ceea ce ne dorim LA FINAL
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui priceless:
miris (17 aug 2013), rozica1965 (03 aug 2013)