View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 17 dec 2013, 17:41:19
funeralformyfat's Avatar
funeralformyfat funeralformyfat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 dec 2013
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 75.2kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete

Citat:
Anterior postat de anca1997 Vezi mesajul
Salut, azi am inceput dar parca ca de obicei vreau sa ma dau batuta
Am mancat azi :
O farfurie de bors rosu
Jumatate de portocala+ iar bors rosu
Un mar
Si am baut 3 cani mari de apa (am fost la wc de suficiente ori ) si vreau sa merg mai incolo sa alerg.
Succes si tie. Cate kg ai avut initial?
Nu stiu ce sa zic de bors ca nu am mancat niciodata, dar cred ca ai mancat cam foarte putin. Adica din putina mea experienta acumulata pe parcurs, trebuie sa ai mic dejun, pranz si cina neaparat; si gustarile (fructe/nuci/migdale etc) in caz ca ti se face foame dar eu le cam saream. Micul dejun, desi poate te-ai saturat sa auzi/citesti este o masa destul de importanta si sunt o gramada de varietati de mancaruri care se preteaza. La pranza mananca supita si o salata iar seara ceva usor (carne de pui/salate/peste). Stiu ca e usor de zis si greu da facut, crede-ma cred ca te inteleg cel mai bine (desi nu sunt inca la kg mult visate)
Am inceput de la 96 de kg la o inaltime de 1,66 ceea ce era cam foarte enorm
Oricum, daca te infometezi de acum, o sa slabesti si apoi, dupa un timp, nu vei mai slabi deloc si nu cred ca o sa fi foarte bucuroasa...Deci, mananca, dar mananca ce trebuie.
funeralformyfat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1783 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1266 kcal/zi. Pentru a slăbi 3,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1009 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui funeralformyfat:
anca1997 (17 dec 2013), butterfly30 (17 dec 2013)