View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 15 ian 2014, 22:34:31
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: I can do it again

Citat:
Anterior postat de icandoit9 Vezi mesajul
Buna tuturor. Ma numesc Anastasia dar imi puteti spune Ana si m-am hotarat sa imi fac un jurnal pentru ca mai am cateva kilograme de slabit in aproximativ 5 luni. Vreau sa imi atingul targetul pana in mai pentru ca atunci am banchetul si vreau sa ma simt frumoasa si sigura pe mine la un eveniment unic in viata cuiva.

Am slabit aprox 24 de kilograme intr-un an si stiu ca puteam sa slabesc mai mult daca ma tineam de treaba. Dar am avut o gramada de oscilatii de greutate asa ca acum am ramas undeva in jurul a 73kg. Imi doresc tare mult sa ajung la 55 kg pana la sfarsitul lui mai asa ca inca -18kg de care trebuie sa scap.

Imi doresc sa ajung la 55 pana la banchet insa imi lipseste extrem de mult motivatia. Cand o am, cand nu o am Am zile bune, poate chiar saptamani cand manac ce trebuie si apoi (de obicei in apropierea "problemei" lunare) ma apuca mancatul excesiv. Si da, cred pe bune ca sufar de mancat compulsiv uneori.

Am incercat cu n diete sa slabesc (South Bitch, Dukan, Rina, Daneza e.t.c) insa niciodata nu reuseam sa le duc pana la capat. Stiu cam de ce trebuie sa ma feresc insa mi-e foarte greu sa o fac uneori. In continuare, am hotarat sa incerc sa mananc cat se poate de sanatos si sa incerc asa zisa Dieta de 2 zile - in care doua zile la rand pe saptamana reduci aportul caloric si mananci doar lucruri indicate iar restul zilelor cat de corect poti. Cred ca o sa functioneze si cred de asemenea ca o sa mi se si potriveasca.

Voi reveni pe parcurs cu ceea ce mi-am propus sa mananc in zilele fara "dieta" pentru ca acest post este deja lung si nu vreau sa va plictisesc.
O seara buna tuturor
Bine ai venit,Ana!!
Daca tu ai slabit 24 de kg,deja ritmul ti s-a incetinit. Nu cred ca mai e posibil sa slabesti atat de mult in termenul asta.Nu stiu ce dieta sa iti recomand,pt ca eu in prezent tin dukanul,care stii si tu ca e destul de restrictiv. Poate sa ramai pe alimentatie sanatoasa,5 mese pe zi si ceva sport,pt ca esti o copilita si poti!!!!!Totusi,daca iti alegi o dieta,gandeste-te bine care ti se potriveste ca sa o poti duce astea 3-4 luni.
__________________

Ultima dată editat de rozica1965; 15 ian 2014 at 22:39:31.
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
icandoit9 (16 ian 2014)