View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 04 mar 2014, 16:30:43
Nivara's Avatar
Nivara
(meniuri, evolutie)
Guest
Merite:
 
Date:
Mesaje: n/a
Implicit Re: Jurnal de insanatosire

Citat:
Anterior postat de miaumiau Vezi mesajul
Multumesc de primire Nivara! Am avut o perioada buna cand am descoperit slabute si calculam si cantaream mai tot. Pot sa zic ca atunci mi-a mers excelent, am slabit sanatos, am avut mese regulate. Dar nu stiu de ce nu m-am mai tinut. Nu am mai folosit cantarul de bucatarie de 2 ani. Acuma nu stiu daca as mai avea rabdare sa fac "la sange asta", mi se pare mult prea obositor si pana la urma nu m-as tine pe termen lung.
Sper ca nu te superi daca te intreb tu ai vrut sa slabesti atat?? Ai un IMC ff mic, sub limita de anorexie, luand definitia. Stiu ca IMC_ul nu reflecta si distributia masei adipoase, dar 42 kg la 1,6 m mi se pare foarte putin.
Din pacate eu sunt obsedata de cantaritul alimentelor si nu pot inghiti nimic pana nu cantaresc de 2-3 ori acelasi aliment ca sa fiu sigura de cantitatea exacta . Stiu ca sunt prea slaba, toti cunoscutii imi spun asta dar nu am vrut eu neaparat sa slabesc atata, am vrut sa ajung la 44 kg dar cred ca am slabit mai mult pe baza de stres . Daca te uiti peste meniurile mele o sa vezi ca nu tin dieta si mananc foarte multe prostii dar nu stiu de ce am capatat obsesia asta cu cantaritul a tot ce mananc .
Nivara, trebuie să completezi Nivel de activitate fizică pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui :
marinuta (07 mar 2014)