View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 05 mai 2014, 22:07:53
gramona's Avatar
gramona gramona este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mai 2014
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 36
Date: 170cm, 61kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Slabuta incepatoare, am nevoie de sfaturi

Imi misc slanina de 1-2 ori pe saptamana prin aerobic la domiciliu, dar nu prea da rezultate. Nu am mult de slabit, dar astea 6 kg s-au pus in vreo 5 ani pe nesimtite si din balerina m-am facut balena. Eu mananc cam asa:
Dimineata- sunca cu rosie, oua fierte cu castraveti sau rosie, fulgi ovaz cu lapte sau croissant cu finetti de la coltu strazi sau covrigi in cel mai rau caz
Pranz- ce vine la rand: poate fi mancare gatita sau tampenii cum ar fi turta dulce, alune, branza dulce de vaci, depinde daca sunt la servici sau nu
Cina-in general ciorba fara paine, dar mananc pela 10 seara, ca atunci ajung acasa de la munca

Acuma, ce sa zic, am incercat sa mananc cinala ora 6, si s-o rezolv cu un fibrobar, dar ma apuca durerea de stomac pe la 8 de lesin. Nu o data m-a dus sotul meu pe brate acasa din cauza asta. Sincer, daca imi dai 3 croisante pezi si o punga de alune, ai scapat de mine. Sau 3 boluri maaari de salata cu salata, rosii,castraveti, ceapa, telemea, otet, ulei si sare. Doar ca salata nu o pot lua la munca. Apropo, beau cel putin 1 l apa plata pe zi, neconditionat. Plus ceaiuri. Ma gandeam la o dieta cu sandwishuri, dar nu exista asa ceva
gramona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui gramona:
Kclaudyia (06 mai 2014)