View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 15 mai 2014, 09:35:11
floricel's Avatar
floricel floricel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 160cm, 67kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 22
Am fost apreciat(a) de 79 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Greutate foarte mare dupa nastere, help!

Dragelor, si eu ma incadrez in categoria mamicilor "nemancate" pe timpul zilei, care da iama in biscuti, alune, nuci (sanatoase de altfel, ca le dau si copilului, dar nu la ora 23) si mai stiu eu ce. Incerc din rasputeri sa imi schimb regimul de viata, dar nu reusesc. Am glicemia destul de mica si la foame, fac urat si nu ma mai pot concentra. De la inceputul saptamanii fac eforturi sa nu mai consum nici painea integrala pe care o consumam si tot ce contine zahar ascuns, ca de consumat zahar nu consum. Nu mananc dulceturi, zahar la cafea sau ceai, nu mai fac prajuturi in casa (desi ar trebui pentru copil) ca sa nu mai fiu tentata. Si beau apa...la greu. Ma simt foarte prost cand merg prin magazine si nu pot sa imi cumpar hainele care imi plac pentru ca nu imi sta nimic bine. Am revenit la munca dupa doi ani, ma uit in pozele vechi si nu ma recunosc cu cele 7 kg ramase peste cele pe care voiam sa le dau inainte de sarcina jos. Mai vreau un bebe si daca plec de la multe kilograme, e posibil sa ajung la si mai mult. La prima sarcina am luat 18 kg, dar nu au fugit toate de mine
Poate mai intra si alte mamici care au trecut prin experienta noastra, sa ne spuna cum au reusit. Baietelul meu are 2ani si 4 luni si alaptatul care a durat 1 an si 5 luni nu m-a ajutat mai deloc, desi aveam mari sperante .
Va pup si spor la slabit! Ma duc sa mai beau un ceai verde .
Răspuns cu citat