View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 26 iun 2009, 22:33:56
diaralu's Avatar
diaralu diaralu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica + nimic (in afara de apa) dupa ora 18 + fitness
Date: 170cm, 62.4kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta suedeza (13 zile)

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Diaralu

Vad ca te-ai apucat de treaba
Eu am tinut acest regim acum 4 ani, era in mare voga, abia aflasem de el si toata lumea era in extaz, asa ca am incercat si eu, sa fiu in pas cu lumea

Eu nu am slabit nimic, si imi era si foame mereu, plus ca nu imi plac ouale, si aici se mananca tare multe oua, spanac, exact alimentele de care ma feresc.

Iti doresc bafta in procesul de slabit si ai grija ce papi dupa ce iesi din regim.
Succes.
Se pare ca aceasta dieta stimuleaza diferit organismele..tu nu ai reusit sa dai niciun kg jos....altii au dat.
Eu am dat pana acum si sper sa mai dau jos cateva..vedem evolutia .
Nu am probleme cu nimic din dieta decat cu spanacul..e tare gretos..insa ca sa il mai "potolesc" am recurs la o solutie: peste spanacul tocat si incalzit, am pus oualele fierte si rosia taiate cubulete....ii schimba gustul spanacului..ce-i drept ca nu te stimuleaza sa iti doresti mai mult . Mi-a mai ramas doar o zi de spanac...si gata.
Mi-am propus sa mananc ca mai sanatos dupa ce termin cu aceasta dieta si sper sa imi iasa

Bafta tuturor la slabit, iar tie "slabuta" felicitari de reusita.
diaralu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1806 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1289 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 257 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat