Subiect: Jurnal Cristiniq
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 05 apr 2010, 23:27:21
cristiniq's Avatar
cristiniq cristiniq este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: South Beach
Date: 167cm, 49kg
Mesaje: 366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnal Cristiniq

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Bun venit printre noi Cristiniq

Multi ani inainte si sa iti traiasca baietii

Bravo pentru ambitia de care ai dat dovada dupa sarcina, slabind kilogramele acumulate si cred ca vei putea si de data asta.

Cristiniq, cand te uiti in oglinda si ti se pare ca ai mai putea ceva retusa/imbunatati, de ce sa nu o faci?! Atata timp cat nu te infometezi si nu esti deja foarte slaba, nu vad de ce s-ar numi exagerare nu stiu daca trebuie sa ajungi chiar la 50 kg, dar dupa ce dai vreo 5 kg jos te prinzi tu, daca e suficinet sau mai trebuie

Cam ce papi intr-o zi, fara zilele de Paste, care tocmai au trecut?
Ce tip de sport practici?
Multumesc pentru primire si pentru vorbele frumoase si incurajatoare!
Mi-a venit ideea sa fac asta pentru ca "o prietena" mi-a spus ca nu pot realiza asa ceva! Si cand aud vorbe de acest gen, asa incolteste ceva in mine si ma ambitionez...
Eu sunt o mare mancacioasa si daca stiu ca nu am voie ceva, mor de pofta asa ca am optat pentru Dieta Rina, parca se numeste in care trebuie mare atentie la cum se combina alimentele si foarte important, pot manca ciocolata!!! Este singura dieta care mi-a fost de folos si am si reusit sa o tin.
Dupa ce mai pierd 5-7 kg ma gandesc sa tin, totusi, dieta cu proteine care este exceptionala si pe gustul meu pentru ca baza este carnea!
Cat despre infometare NICI O SANSA! Nu pot! Chiar cred ca am nevoie de ceva sa imi tempereze foamea asta permanenta, ma gandesc: Diomfibra, Lipostop plus impachetari cu Supliform.
Sport... cand pot particip la cursuri aerobice si spinning, cand nu pot( bebe problems) fac cardio, 30 min de banda.
Cam atat deocamdata.
Despre tine ce imi spui?