View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 06 sep 2015, 13:03:01
sherpika's Avatar
sherpika sherpika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Incercarea nr. 3 si ultima

Hai c-am navalit peste tine in casuta! Dragalasa, stiu din proprie experienta ca sportul in exces face minuni cu musculatura si conditia fizica, dar uneori, ca orice lucru in exces, poate sa nu fie asa fericit. Pentru atata efort fizic, ar trebui sa-ti maresti aportul caloric pana pe la 1500-1700 pe zi. Foloseste calculatorul de aici si vezi ce-ti spune si el. Tot din proprie experienta, iti spun ca un program ordonat de mancat te poate ajuta mult. Si da, renuntarea la proastele obiceiuri e un pas important. Sper din toata inima sa ramai motivata, chiar daca uneori e mai greu, pentru ca vei avea rezutatate deosebite. Te pup cu drag si multa bafta!
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de sherpika; 06 sep 2015 at 13:07:29.
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
anqutz (07 sep 2015), happygirldiana (06 sep 2015), Michelina (08 sep 2015), yoko49 (08 sep 2015)