View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 02 mai 2016, 00:43:10
bathsheba20's Avatar
bathsheba20 bathsheba20 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Citat:
Anterior postat de Aness Vezi mesajul
Paste fericit si tie si bine ai revenit
Sunt in desfasurare doua concursuri care zic eu te-ar motiva mai mult,te-ar tine in "priza"...unul e cu raportare lunara(in jurnalul Lidiutei) si unul cu raportare saptamanala(in jurnalul Rozicai)
Prin ce metoda vrei sa slabesti?
Multa ambitie si rabdare iti doresc

Multumesc frumos!! Suna tentant sa ma interesez de aceste concursuri care sunt in desfasurare. Cred ca cel mai bine mi s-ar portivi unul cu raportare lunara, parca nu ma simt pregatita de unul saptamanal, mi se pare ca este presiunea prea mare pentru o singura saptamana. Nu ca nu as face tot posibilul sa am rezultate bune .
Sincera sa fiu singura metoda care da rezultate la mine si de care stiu ca nu ma voi satura repede sau nu voi deveni frustrata cu ea, este sa mananc sanatos si voi incerca sa reduc din calorii si grasimi cat posibil. De asemenea voi incerca sa fac sport de cel putin 4 ori pe saptamana , alternand 2 feluri de exercitii. Planul este bine pus la punct si am inceput sa il pun in aplicare....problema mea e ca tot fac pauze , ceea ce nu ma ajuta deloc.
Multumesc mult pentru primire si pentru sugestii, deja ma simt bine acceptata si inseamna mult.
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2389 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1872 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 840 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui bathsheba20:
Aness (02 mai 2016), rozica1965 (04 mai 2016)