View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 15 iun 2016, 10:35:58
miaumiau's Avatar
miaumiau miaumiau este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Jurnal de nou inceput

Salut draga J,

Azi ma simt cam moale si vulnerabila. Am multe ganduri si nesiguranta pentru viitor motiv pentru care nu reusesc sa ma odihnesc prea bine. Problema mea cu mancatul nocturn nu e nici pe de parte rezolvata, dar incerc sa aleg variante sanatoase, chiar daca orele sunt total nepotrivite. Si cum nu am dormit mai multe de cateva ore, ma simt epuizata.
Iar la mine primul trigger pentru binge e oboseala. Asa ca dau vina pe oboseala pentru prajitura pe care am mancat-o mai dimineata. Ziua unei colege la serviciu si nu am refuzat deloc.
Scriu ca poate asa devin mai responsabila si sa previn mentalitatea de 'totul sau nimic' si sa o dau in bara in restul zilei, ci sa ma rezum doar la prajitura avuta deja, cu atat mai mult ca azi trebuie sa fiu cuminte ca maine e raportul saptamanal.
Asa ca draga J, tine-mi pumnii!

Poate revin mai tarziu!
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui miaumiau:
alina_neamt (15 iun 2016), butterfly30 (15 iun 2016), deadcountess (15 iun 2016), rozica1965 (15 iun 2016)