Subiect: 4
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 24 apr 2020, 10:57:38
stefs's Avatar
stefs stefs este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 84.3kg
Mesaje: 162
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 212 ori in 117 mesaje
Implicit Re: 4

Da, asa e cu mancatul asta emotional...
eu cam stiu ce ma duce acolo...acum ar trebui sa gasesc modalitatile de a ma feri, de a face altceva in momentele acelea. Bah, urat.

in alta ordine de idei, baby steps. Nu-mi mai propun teluri mari - inainte, chiar daca ziceam la fel, inauntrul meu tot mari erau planurile, dar era ideea ca daca nu le rostesc cu voce tare, in caz ca dau gres, esecul n-ar sa fie atat de rasunator. Ce scarba si mintea umana uneori, prin ce cai functioneaza. Tot resimteam esecul, dar credeam ca il bag sub pres mai repede.

Eh

M-am reintors la Step aerobic cu Jenny Ford - cu ea am facut mereu si am cautat si ceva filmulete pentru cycling. Cand mergeam la sala, ora de cycling era preferata mea. Acasa nu am bicicleta de spinning, ci una normala si ieftina (adica nu pot pedala ridicata din sa) dar cand in filmulet se ridicau din sa, eu acceleram - asa cum erau si indicatiile, de altfel.

22.04 - 30 min bicicleta + 30 min step aerobic + 30 de min bicicleta
bicicleta - pe muzica de la televizor, cu telefonul in mana, fara coach, ca sa zic asa

23.04 - 30 min bicicleta + 30 min step + 30 min bicicleta
in ziua asta am cautat filmuletul cu workout pt bicicleta pe care l-am folosit pentru testare, sa zic asa, doar in ultimele 30 de minute de bici

24.04 - 45 min step aerobic + 45 min bicicleta
eu ma plictisesc cam repede, iar antrenamentul pentru incepatori cu Jenny Ford deja ma plictisea putin ( fiindca il cunoasteam din datile trecute) asa ca am trecut la unul cu 3 combo de 45 minute. Cea ma buna idee. Am facut o singura pauza azi, spre deosebire de prima zi cand am facut vreo 3 la cel de 30 de minute. Antrenamentul pt bici l-am facut pe tot, bineinteles nu la intensitatea la care au facut ei, dar na, e un inceput.


Voi ce filmulete pentru antrenamente folositi?
__________________
I am not there yet, but I am closer than I was yesterday
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui stefs:
Axenya (24 apr 2020), butterfly30 (24 apr 2020), nikytour (24 apr 2020)