View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 19 apr 2010, 21:15:13
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Lorelei007

Citat:
Anterior postat de lorelei007 Vezi mesajul
Ma bucur sa gasesc un grup care mi se potriveste, sau caruia ma potrivesc. Oricum ar fi e placut sentimentul ca pot impartasi experientele mele si afla pe cele ale celor din acest grup.
Coordonatele mele sunt: 40 ani, 1,61 cm, 90 kg, servici de birou, cu mult stres (militar) singura, doi copii adolescenti, naveta, casa, toate pe capul meu.
Nu ma pot hotari ce fel de activitate sa trec...eu zic sedentara, ca nu fac sport, dar la cat am de pedalat pentru toate....voi ce ziceti?
Vara asta fac 40 si ma gandesc la cele 90 kg si ma intreb cum va fi sanatatea mea peste 10 ani. Acesta este motivul pentru care vreau da slabesc 25 kg. Sper sa primesc sfaturi de la cele cu experienta in momentele in care voi stagna, caci banuiesc ca exista si astfel de momente.
Cum sa fac sa ma apuc de sport si sa ma tin de el? Am un Leg magic, azi am urcat pe el 5 min. Sa vad maine ce febra am!
Astept dialogul cu voi!

Buna si bine ai venit la noi,prea multe sfaturi nu iti pot da,dar incerc sa iti spun ce cred eu.In primul rand pe site sunt si slabute cu vechime care au slabit frumos si sanatos,te poti inspira din jurnalele lor.
Reguli pt o dieta sanatoasa:
-alimente sanatoase:legume si fructe,cereale,lactate slabe,carne de pui,curcan si peste la gratar/cuport/fiert,de evitat carbohidratii:cartofi,paine,paste.
-neaparat 2l/apa/ceai pe zi
-de evitat:sucurile din comert,dulciurile,alimentele sarate gen:cipsuri,alimentele de la fast food,prajelile,mancarurile grase sau gatite cu multa smantana si unt gras.
-sportul e foarte important pt muschii,pt ca pielea sa arate bine dupa ce slabim,pt inceput poti alege sa dansezi,sau zumba,pilates, tae-bo,sa o iei usor cu sporturile mai usoare,apoi sa treci la intensitari mai mari si sa cresti si timpul alocat sportului.
-sa nu uiti si de masaje cu creme anticelulitice sau pt fermitate
-rabdare si perseverenta,kg nu se duc asa usor
-toate calcam stramb uneori,dar incercam sa recuperam prin sport(eu una cel putin asa fac)
-noi suntem cu tine si atunci cand gresesti si atunci cand alungi kg ne bucuram alaturi de tine
-mult succes si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos.
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828