View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 21:23:00
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Briose

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Slabuta,nush de ce am impresia ca pe aici nici nu se prea obisnuieste drenajul,nush sigur.Si da,e cam logic ca nu prinde anestezia,din moment de ai infectie.Faza e ca minunatul medic extrem de controversat si roman la care am fost astazi mi-a nfipt iar un panasament cu antibiotic intre masea si gingie,anestezie nu mi-a facut,ca a zis ca ma inteapa degeaba.Darrrrrr,nu m-a durut,Dumnezeu sa ii binecuvanteze mainile alea de pianist,ieri m-am incolacit in scaun de durere,azi a fost super.Plus ca chestia pusa e minuscula,nu ma deranjeaza,nu o simt.
Asa e,trebuie sa scap de ea,are ani de zile de cand cam odata pe luna,2 zile ma doare gingia,dar putin,nicidecum infectie sau nevoie de pastile.
Si dureri nu mai am,pt ca iau ibuporfen,e un fel de nurofen.Eu incerc sa fiu un erou,efectul pastielei trece la 6,7 ore,si atunci spun ca nu mai iau,dar maxim 10 minute rezist,si mama si pogsteru ma roaga sa mai iau una,ca nu ma suporta.Stii cum e.Din pacate,ma intreb care va fi pretul pe care il voi plati pt 5 zile deja de ibuprofen si acum si antibiotice,la ficatul meu care saracul nu suporta nici macar doua aspirine.Momentan nu simt dureri la el,ca ar fi culmea,doar greata si ameteli,si recunosc ca e deja extrem de nemultumi.Dar mai are 4 zile jumate de antibiotice si scapa.Sincer sa iti zic,pe el cam stiu cum sa il repar,dar sunt sigura ca as muri de durere daca nu as lua pastilele de durere.Off,scapam noi si de ele toate.
Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut tu.Astazi cand am dat mana cu doctorul i-am spus ca,orice vrea sa imi faca nu vreau si imi e frica,e destul sa imi vorbeasca si imi creste tensiunea.A ras si el,si a fost super dragut,si mi-a explicat tot.M-a facut sa ma simt safe,asa ca am fost cuminte si mai merg.
Norocul tau Mishutza, intr-adevar conteaza si doctorul care iti umbla prin gura, ma gandesc ca la urgenta aia nu aveau chef de mine, aveam o falca nici nu vedeam bine cu ochiul drept

Dupa ce mi-a facut drenajul mi-a pus si mie ceva intre dinte si gingie si a doua zi am venit la ei, cu falca la loc

Off, si pastilele astea, sa nu te iubesti prea mult cu ibuprofenul, stiu ca nu e chiar bun la ficat ai grija mare termina-ti maseluta si fa o pauza la mancaruri grele, ca sa mai odihnesti ficatelul si mai ia niste pastilute de detoxifiere, ceaiuri naturale... eu nu ma chiar pricep, slava domnului, inca nu am probleme cu ficatul si sper sa ma feresc de ele, ca ar fi tabloul complet cu cate boli mai am
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat