View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 14:31:48
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
Buna tuturor,
numele meu este Claudia;am 30 de ani, 162 cm si 82 kg.Am incercat de multe ori diverse diete; am avut succes mai mult sau mai putin, dar trecator, efectul yo-yo si-a facut aparitia .
Anul trecut, prin aprilie-mai m-am hotarat(dar se pare ca nu m-am hotarat suficient )ca sa imi schimb metabolismul(avem 86kg); zis si facut; am inceput sa mananc sanatos-mic dejun-musli de ovaz si secara cu iaurt 0%,pranz si cina- pui fript sau fiert cu salate- iar in septembrie am inceput un regim dur ...in fine...pana la sfarsitul lunii octombrie am reusit sa ajung la 76 kg.
Totul era ok, eram incantata, dar....a venit toamna, si apoi iarna...si....acum am ajuns din nou la 84kg.
Tin sa precizez ca sunt o buna gospodina si imi place tare mult sa gatesc si sa fac dulciuri - toti prietenii mei ma apreciaza pt felul cum gatesc.Imi plac dulciurile, dar nu abuzez , nici cand le gatesc eu.
De luni pana azi, am reusit sa ajung la 82kg, manacand multe salate, dar vreau sa diversific meniul;am citit Montignac,dar mai incantata sunt de dieta Hay, care are cam aceleasi principii.
De luni 19 aprilie am inceput din nou o schimbare de metabolism - sper ca de data asta, alaturi de voi sa si reusesc; idealul meu ar fi sa ajung la 60kg.
Va multumesc anticipat pt sprijinul moral, va pup si astept incurajarile voastre
Buna Claudia si bine ai venit printre noi

Multi ani inainte si mult succes in lupta cu kg

Regimul tau cu mesele pe care le-ai specificat mai sus mi se pare rezonabil si as zice sa te reintorci la el, dar sa nu mai faci greseala sa revii la alimentatia cu alimente interzise pentru ca mereu vei ajunge in acelasi punct Asta este adevarul, trebuie sa invatam sa traim sanatos si sa adaptam un stil de alimentatie corect pe viata.

Singura remarca e sa ai grija la aportul caloric, in nici un caz sa nu micsorezi drastic cantitatile, mancand putin, deci avand un aport caloric minim, vei dauna sanatatii si yo-yo e garantat si in astfel de cazuri.


Iti tinem pumnii si te asteptam cu raportul tau, ca sa vedem exact ce papi

Sport sau ceva miscare faci?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii