View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 29 iul 2009, 22:36:32
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Le journal d'Anca

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Sarumanutza pentru incurajare!

Sunt intr-adevar destul de negativista dar sunt si ambitioasa asa ca nu ma las eu!

Inteleg ce vrei sa spui prin faptul ca organismul meu s-a obisnuit cu stilul meu de viata si nu vrea nici cum sa dea jos 3-4 kg, se incapataneaza...ma bucur ca mi-ai luminat mintea si k m-ai facut sa inteleg! It really makes sense

In ceea ce priveste meniul meu zilnic...e cam asa:

Dimineata beau o cana de cafea cu lapte, laptele fiind integral 3,5 si e mai mult lapte cu cafea cam asa zice iubitul meu, pentru ca imi pun cafea putina si mult lapte
Pe la 10 mananc niste pepene rosu,
In jurul amiezii de obicei incerc sa mananc ceva destul de usor: supa crema de legume, facuta din legume inghetate sau orez fiert cu scoici, raci, crabi. Cam asa la amiaza

Mai dup-amiaza mai iau o tura de pepene, un mar , o banana sau o salata de legume cu un pic de mozarella
Mai spre seara mananc niste cereale integrale fara zahar cu lapte si atat. Mi-am calculat caloriile pe zi si nu depasesc niciodata 1000, ca doar cam atatea am nevoie ca sa slabesc 500 gr pe saptamana, asa spune calculatorul vostru
In cursul zilei beau apa, ceai negru, ceai verde
Cam atat in fiecare zi cu mici variatii

Cat despre sport..aici e buba...doamne ce urasc sa ma misc, mai ales ca acuma e vara , nu merg la serviciu(sunt profesoara), iubitul meu e plecat mai mereu in delegatii si eu singurica pe acasa...dar nu-i bai am gasit solutia si cu miscarea asta: dansez dupa un program care e destul de popular aici in Suedia, si asta fac cam 60 de min pe zi. E dans intens care iti pune in miscare toate partile corpului, plus ca mai fac cu chiu cu vai cate un pic de bicicleta si apoi prin casa cat ma mai misc.

Mi-am cumparat si un mic aparat, habar n-am cum se numeste pe romaneste dar iti numara pasii pe care ii faci zilnic si asta ma incurajeaza sa ma misc si mai mult!

Cam atat despre mine, cert e ca sunt f f hotarata sa slabesc pana incep serviciul pt k e tare rusinos sa mergi la scoala si sa se uite la tine elevii tai si sa remarce ca te-ai ingrasat peste vara...

Zi buna si plina de succes

Buna

Hai sa le luam pe rand
Ma bucur ca ti-am "luminat mintea" nu e nimic complicat, este o chestie logica

Pe urma, laptele integral l-as recomanda scos, mai bine alege laptele de 1,5% cel mult, sau si mai bine cel degresat

Bine ca ai o gustare intre mic dejun si pranz Pentru asta primesti laude

Bun si ce papi la amiaza Acum sunt curioasa cam cum prepari acele mancaruri, mai light sau mai gras ?

Bun si cu gustarea de dupa amiaza

La cina nu chiar bine Ce vreau sa zic, cerealele cu lapte se mananca cam la mic dejun, tu in schimb le papi seara, cand nu mai ai nevoie de atata energie (de aceea sunt recomandate la inceputul zilei, pentru energia pe care o furnizeaza corpului ).

Eu zic sa faci niste schimbari de plan, la mic dejun papi cereale cu lapte, este important sa nu sari peste mic dejun asta sa nu uiti si la cina sa papi niste peste light cu o salatica

Bravo ca te-ai apucat sa dansezi, fara miscare nu se fac minuni
Chiar daca nu iti place sportul este obligatoriu

Ce predai in Suedia? Stii bine suedeza?

Hai ca se poate, mai astept vesti de la tine

Pupicei si imbratisari din Romania
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii