Subiect: Jurnal Zara
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 11:37:49
alinutza656's Avatar
alinutza656 alinutza656 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1000-1200 kcal
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 465
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zara

Citat:
Anterior postat de zara Vezi mesajul
multumesc pt mesaj,e cam greu cu mancatul de dimineata ,stiu ca e f important dar ma trezesc de 3 ori pe saptamana la 5 sa fiu la lucru la 6 si ajung seara la 8 acasa ,am inceput de 2 sapt sa imi fac salate de acasa ,mi-am luat fructe si iaurt ca sa stiu ca am ce manca si nu ma duc la fast food .sport doar duminica pe plaja alerg si atunci cand nu ma simt f f obosita ma intorc de la lucru pe jos ,merg 1 ora .....
Da cred.....nici eu nu as putea sa mananc la 5 dimineata,eu doar ce m-am obisnuit sa mananc pe la 9-10 micul dejun ca inainte prima masa era pe la 13 (si era bogata rau).Incearca daca ai pauze de 5-10 min pe la 10 sa papi iaurt cu cereale integrale,musli,1-2 felii de paine cu branzica slaba.Sa ai cam 300-400 de kcal in masa de la 10.Iar ca sport e foarte bine ca mergi pe jos in fiecare zi...mersul pe jos face piciorul frumos.
Acum depinde si de ce pauze ai la servici...la pranz poti papa piept de pui cu salata de rosii,castraveti,salata verde.,peste poate fara oase ca sa nu iti ia mult timp sa papi,legume fierte.
Uite-te pe site la retete dietetice sunt foarte multe.....si te ajuta mult.Eu cred ca ai inceput bine prin a renunta la prajeli sucuri si dulciuri.
__________________
Jurnalul meu:
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...6-2572-13.html

Descoperirea unui nou fel de mancare provoaca unui om mai multa fericire decat descoperirea unei noi stele.
alinutza656, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1797 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1280 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 506 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]